Szwajcaria oraz koniec cywilizacji

Szwajcaria to niewielkie górzyste państwo zbliżone wielkością do województwa mazowieckiego. Znajduje się w samym centrum Europy i oficjalnie nie posiada nawet stolicy – funkcję tę sprawuje właściwie miasto Berno, gdzie znajduje się siedziba rządu. Szwajcaria posiada doskonałe usytuowanie i jest bardzo dobrze przygotowana na wszelkie zagrożenia, łącznie z ewentualnym upadkiem cywilizacji zachodniej.

Kraj położony pośród gór jest niczym twierdza, której nie da się zdobyć. Tamtejsze siły zbrojne liczą około 120 tysięcy żołnierzy, którzy w większości przechowują broń w swoich mieszkaniach. Szwajcaria posiada jedno z najbardziej uzbrojonych społeczeństw na świecie. W przypadku agresji zbrojnej, przeciwnik musiałby stawić czoła nie tylko armii, lecz także dobrze wyposażonej ludności. Ciekawostką jest, że choć Szwajcaria nie ma dostępu do morza to posiada własną marynarkę wojenną – kilka okrętów stacjonuje na jeziorze Bodeńskim.

Państwo górzyste posiada wielkie zasoby czystej wody pitnej i każdy mieszkaniec ma do niej bardzo łatwy dostęp. Szwajcaria posiada setki tysięcy bunkrów, które mogą pomieścić miliony ludzi. Całe społeczeństwo może się ukryć i pozostanie jeszcze sporo miejsca. Wiele schronów powstało w Alpach. Znajdują się tam również np. ukryte elektrownie wodne, które w razie wybuchu wojny i masowych bombardowań wciąż będą mogły produkować energię elektryczną.