Nigdy nie mów OK Google!

Czy kiedy wyszukujesz informacje za pomocą wyszukiwarki Google, pomyślałeś o tym, że każde Twoje pisemne i głosowe zapytanie jest zapisywane w bazach Google? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury!

Nigdy nie mów OK Google! Google podsłuchuje Cię i nagrywa wszystkie Twoje rozmowy, wiedziałeś o tym? Spokojnie! Wyjaśnimy ci, jak wyczyścić Twoje dane z pamięci archiwum Google, zanim będzie za późno…

Google słucha bez przerwy rozmów swoich użytkowników i nagrywa je na swoich serwerach. Robi to w ukryciu i w sprytny sposób, używając pewnych specyfikacji w ustawieniach, na które użytkownik zgadza się, akceptując warunki użytkowania strony.

Dokąd trafiają informacje? Do inteligentnej bazy, która z pomocą zebranych informacji o Tobie dobiera najbardziej dopasowane dla Ciebie produkty Google i Google Plus.

Tak więc sytuacja nie jest aż tak tragiczna? Niestety jest… Po pierwsze wszystkie te informacje mogą zostać ukradzione, istnieje ryzyko, że na serwer włamią się hakerzy, a informacje mogą zostać sprzedane. Nie należy zapominać również, że wszystkie Twoje osobiste informacje mogą bez zgody zostać udostępnione policji – jeśli organ władzy będzie potrzebował informacji o Tobie. Poza tym wszystkie Twoje preferencje w wyszukiwarce używane są do wybierania reklam dla Ciebie.