Motywacja od założyciela Alibaba – Jack Ma

TeleTrade opinie

Jack Ma, założyciel Alibaby, powiedział :
„Biednych ludzi najtrudniej zadowolić. Dajcie im coś za darmo, stwierdzą, że to podpucha. Powiedzcie im, że tylko nieduża inwestycja, powiedzą, że zarobią na tym niewiele. Powiecie im, żeby zainwestowali większą kwotę, odpowiedzą, że nie mają pieniędzy. Namawiając ich, żeby spróbowali nowych tematów, odpowiedzą, że brakuje im doświadczenia. Mówiąc im, że to tradycyjny biznes, powiedzą, że to trudne. Mówiąc, że to nowy model biznesowy, odpowiedzą, że to piramida. Podpowiedz im, by otworzyli sklep, a oni odpowiedzą — brak wolności. Powiedz, by zaczęli nowy biznes, powiedzą, że nie ma dowodów, że nowy biznes się uda.
Biedni ludzie mają coś wspólnego: lubią szukać odpowiedzi w Google, słuchać się przyjaciół, tak samo sfrustrowanych, jak oni sami, rozmyślają więcej, niż profesor uniwersytetu, a robią mniej niż niewidomi.
Zapytaj ich, co potrafią? Nie odpowiedzą Wam. Mój wniosek: żeby Twoje serce biło szybciej, dlaczego nie działać trochę szybciej; zamiast rozmyślać, dlaczego nie zrobić tego, o czym myślisz. Ludziom biednym nie udaje się przez jedną wspólną cechę: Całe ich życie mija w oczekiwaniu”.

TeleTrade Opinie

To, kim jesteś, zależy od Ciebie!