Fundament o prowadzeniu e-sklepów

Większość klientów trafia do twojego sklepu z wyszukiwarki. Opisy produktów i system podpowiedzi działają, bo spędzają w nim nieco czasu, a spory odsetek decyduje się na zrobienie zakupów. Na tym się jednak kończy, bo niewielu z nich do ciebie wraca. Tymczasem to często powracający, lojalni klienci są dla e-sklepu najważniejsi. Jak sprawić, żeby twój sklep miał ich jak najwięcej?

Potęga AdSense

Zdarza się, że klient wchodzi na stronę produktu, ale przed sfinalizowaniem transakcji powstrzymują go jednak jakieś niespodziewane okoliczności. Nie musi to jednak skończyć się tym, że zapomni on o wizycie w twoim sklepie. Dzięki reklamie targetowanej behawioralnie – przede wszystkim Google AdSense – możesz przypomnieć mu o oglądanych produktach i zwiększyć prawdopodobieństwo, że ponownie odwiedzi twoją stronę.

Promocja na Facebooku

Facebook to jedna z najlepszych platform do promowania sklepu internetowego. Dzięki narzędziom, jakie ci daje, możesz dotrzeć ze swoją treścią do ściśle sprecyzowanej grupy docelowej – a więc także osób, które odwiedziły już twój sklep internetowy. A gdy śledzą już one twój fanpage, możesz na różne sposoby zachęcić je do ponownych odwiedzin. W tym celu warto na przykład zaproponować im kupony rabatowe, dobrą treść na zintegrowanym ze sklepem blogu lub informacje o premierach nowych produktów.

Wysyłaj newslettery

Im więcej klientów zapisze się na newsletter twojego sklepu, tym lepiej. Informując ich o aktualnych promocjach, nowych produktach w twojej ofercie lub kolejnych postach na blogu, zwiększasz prawdopodobieństwo tego, że któryś z nich wróci na stronę twojego sklepu. I rzecz jasna, zdecyduje się na ponowne zakupy.