8 rzeczy o których warto pamiętać, kiedy wszystko idzie nie tak

opinie

1. Ból jest częścią rozwoju.
Czasem życie samo zatrzaskuje za Tobą drzwi, ponieważ pora ruszyć na przód. I dobrze, ponieważ często nie ruszamy z miejsca, jeśli nie zmuszają nas do tego okoliczności. Kiedy nastają ciężkie czasy, przypomnij sobie, że żaden ból nie pojawia się bez celu. Zostaw za sobą, to co przysparza Ci ból, ale nigdy nie zapominaj, czego nauczyła Cię ta lekcja. To, że walczysz, nie znaczy, że sobie nie radzisz. Każdy wielki sukces wymaga godnej walki i czasu. Bądź cierpliwy i zdecydowany. Wszystko będzie dobrze; prawdopodobnie nie za chwilę, ale w końcu wszystko będzie… Pamiętaj, że są dwa rodzaje bólu: ból, który osłabia i ból, która nas zmienia. Kiedy idziesz przez życie, zamiast mu się opierać, pomóż by wpływał na Twój rozwój.

2. W życiu nic nie trwa wiecznie.
Zawsze, kiedy pada deszcz, wiesz, że przestanie. Za każdym razem, kiedy cierpisz, rana się goi. Po ciemności zawsze nastaje światło — przypomina Ci o tym każdy poranek, ale niemniej jednak często wydaje się, że noc zawsze się przeciąga. Ale tak nie jest. Nic nie trwa wiecznie. Jeśli wszystko idzie źle, nie martw się, ponieważ to też nie będzie trwało wiecznie. Tak więc, jeśli teraz wszystko idzie po Twojej myśli, ciesz się z tego. To nie potrwa zbyt długo. To, że życie w danym momencie nie jest łatwe, nie oznacza, że nie możesz się śmiać. Kiedy coś Cię niepokoi, to nie znaczy, że nie możesz się uśmiechnąć. Każdy moment daje nowy początek i nowe zakończenie. W każdej sekundzie otrzymujesz drugą szansę. Po prostu to wykorzystaj.

3. Strach i narzekanie niczego nie zmienią.
Ci, którzy skarżą się najbardziej, osiągają mniej niż wszyscy. Zawsze lepiej spróbować zrobić coś więcej i przecierpieć porażkę niż prosperować, nie robiąc nic. Nic nie jest skończone, jeśli wszystko przegrałeś; koniec jest wtedy, gdy w rzeczywistości tylko narzekasz. Jeśli w coś wierzysz, wytrwaj w tym. I niezależnie od tego, co wydarzy się na końcu, pamiętaj, że prawdziwe szczęście przychodzi tylko wtedy, kiedy przestajesz narzekać na problemy i zaczynasz być wdzięczny za wszystkie te problemy, które Cię nie dotyczą.

4. Twoje blizny są symbolem Twojej siły, dlatego nigdy nie wstydź się blizn, które zgotowało Ci życie. Blizna świadczy o braku bólu i zabliźnionej ranie. To znaczy, że przezwyciężyłeś ból, zyskałeś lekcję, stałeś się silniejszy i posunąłeś dalej. Blizna jest tatuażem zwycięstwa. Nie pozwól, by blizny zrobiły z Ciebie zakładnika. Nie pozwól by, zmusiły Cię do życia w strachu. Zacznij postrzegać je jako oznakę siły. Jalaluddin Rumi pewnego razu powiedział „Rana to miejsce, przez które światło dostaje się do twojego wnętrza”. Nic nie może być bliżej prawdy. Przez cierpienie pojawiły się najsilniejsze dusze; najbardziej wpływowi ludzie w tym wielkim świecie są naznaczeni bliznami. Spójrz na swoje blizny jak na hasło: „TAK! ZROBIŁEM TO! Przeżyłem i mam blizny, żeby to udowodnić! I teraz mam szansę stać się jeszcze silniejszy”.

5. Każda mała bitwa — krok do przodu.
W życiu cierpliwość to nie oczekiwanie; jest umiejętnością zachowania dobrego nastroju, podczas ciężkiej pracy na Twoje marzenia. Dlatego, jeśli zamierzasz spróbować, idź do końca. W przeciwnym razie start nie ma żadnego sensu. Może oznaczać utratę stabilności i wygody na pewien czas i być może nawet rozsądku. Nie wykluczone, że będziesz musiał jeść to, do czego nie przywykłeś lub nie spać tyle po ile przywykłeś, w ciągu ostatnich tygodni. To może oznaczać zmianę Twojej sfery komfortu. To może oznaczać ofiarowanie stosunków i wszystkiego, co znasz. Może to oznaczać pojawienie się kpiny, samotność. Nie mniej jednak, dzięki samotności wiele rzeczy staje się możliwych. Zyskujesz przestrzeń, w której czujesz się potrzebny. Cała reszta jest testem wytrzymałości, w jakim stopniu rzeczywiście pragniesz osiągnąć cel. I jeśli zechcesz, zrób to, nie zwracając uwagi na niepowodzenia i spory. Z każdym krokiem będziesz czuł się lepiej, aniżeli możesz to sobie wyobrazić. Zrozumiesz, że walka to nie przeszkoda na drodze — to droga.

6. Negatywna reakcja innych ludzi – to nie Twój problem.
Bądź pewny siebie, kiedy dookoła szerzy się zło. Uśmiechaj się, kiedy inni próbują Cię pokonać. To łatwy sposób, żeby zachować własny entuzjazm. Kiedy inni ludzie będą mówić o Tobie źle, postaraj się być sobą. Nigdy nie pozwalaj, żeby jakiekolwiek rozmowy Cię zmieniły. Nie możesz wszystkiego brać zbyt mocno do serca, nawet jeśli wydaje się to osobiste. Nie myśl, że ludzie robią coś dla Ciebie. Oni robią to z myślą o sobie. Przede wszystkim, nigdy nie zmieniaj się, żeby zrobić wrażenie na kimś, kto mówi, że nie jesteś wystarczająco dobry. Zmieniaj się, jeśli czyni Cię to lepszym i prowadzi do świetlanej przyszłości. Ludzie będą mówić bez względu na to, co robisz czy jak dobrze Ci to wychodzi. Dbaj o siebie, a nie o zdanie innych. Jeśli w coś wierzysz, nie bój się o to zawalczyć. Większa siła pochodzi z przezwyciężenia niemożliwego.

7. Co musi się wydarzyć, wydarzy się.
Zyskasz siłę, kiedy zrezygnujesz z krzyków i lamentów i zaczniesz się uśmiechać i doceniać życie. W każdej przeciwności losu skryte jest błogosławieństwo, z którym się spotykasz, ale musisz być w stanie otworzyć serce i umysł, żeby je dostrzec. Nie jesteś w stanie wszystkiemu zapobiec. Żaden człowiek nie jest w stanie mieć pełnego wpływu na bieg wydarzeń. Możesz tylko próbować. W pewnym momencie powinieneś odpuścić i pozwolić, aby przeznaczenie się spełniło. Kochaj swoje życie, zaufaj intuicji, ryzykuj, trać i znajduj szczęście, ucz się przez doświadczenie. To długa podróż. Powinieneś przestać się martwić, zadawać pytania i wątpić w każdej chwili. Możesz nie wiedzieć dokładnie, dokąd zamierzałeś pójść, ale w końcu dotrzesz tam, gdzie powinieneś być.

8. Idź dalej.
Nie bój się rozzłościć. Nie bój się zakochać od nowa. Nie daj złamaniom w Twoim sercu, zamienić się w blizny. Zrozum, że siła rośnie każdego dnia. Zrozum, że odwaga jest przepiękna. Znajdź w sercu to, co powoduje u innych uśmiech. Pamiętaj, że nie potrzebujesz wielu ludzi w swoim życiu, dlatego nie usiłuj mieć więcej przyjaciół. Bądź silny, kiedy będzie ciężko. Pamiętaj, że Wszechświat zawsze pozwala na to, co słuszne. Przyznaj, kiedy jesteś w błędzie i wyciągaj z tego lekcje. Zawsze oglądaj się wstecz, dostrzegaj, co osiągnąłeś i bądź z siebie dumny. Nie zmieniaj się, dla nikogo, jeśli nie chcesz. Rób więcej. Żyj prościej. I nigdy się nie zatrzymuj.